Альона Іванівна Азаренкова

Повернутись

Азаренкова Альона Іванівна, вчитель математики Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О.Бутка № 10, за сумісництвом керівник гуртка Сумського обласного територіального відділення МАН. Має вищу категорію, старший учитель.

Народилася 15 травня 1966 року в місті Кролевець Сумської області. Мама, Галина Іванівна Шпетна – вчитель математики, заслужений учитель України. Тато – Іван Володимирович працював у сільському господарстві, нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Нині батьки пенсіонери. Альона Іванівна одружена. Чоловік теж педагог. Працює в інституті фізкультури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка. Виховують доньку.

У шкільні роки Альона мала різноманітні захоплення: закінчила музичну школу, займалася спортом, в гуртках художньої самодіяльності. Як переможець математичних олімпіад була запрошена на навчання до Сумського педагогічного інституту. Після закінчення цього навчального закладу в 1988 році прийшла працювати в Сумську школу № 10.

Багато уваги приділяє вдосконаленню технології уроку, впровадженню диференційованого та індивідуального підходів у навчанні. Досліджувала проблему викладання математики в профільних і спеціалізованих класах, займалася проблемами узгодженості програм з математики загальноосвітніх і спеціалізованих класів. Учитель переконалася, що в основі роботи кожного педагога має бути відповідна домінуюча ідея, що допоможе в розв’язанні найголовнішого завдання – виховувати нові таланти, розкривати здібності й можливості кожного учня. Головне – навчити дитину вчитися, а до цього – навчити її мислити, вміти знаходити шляхи розв’язання проблеми, радіти процесу пізнання нового. Тобто, учитель повинен уміти розвивати творчість дітей і робити це так, щоб вони одержували задоволення від своєї творчої діяльності.

Азаренкова Альона Іванівна працює над науково-методичною проблемою „Розвиток творчих здібностей учня як засобу самовираження особистості”. У своїй повсякденній діяльності педагог прагне захопити, зацікавити учнів, вселити впевненість у власних силах, допомогти здобути міцні знання, створити умови творчого розвитку та самореалізації.

Особливу увагу Альона Іванівна приділяє роботі з обдарованими дітьми. Така робота завжди плідна, однак не терпить стандарту, вимагає творчості й постійного пошуку і учнів, і вчителів. У процесі підготовки до олімпіад і турнірів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, під час проведення занять гуртка вчитель використовує створення різнорівневих, різновікових груп учнів. Це дає змогу залучити учнів і випускників, які мають відмінні знання з математики, до проведення спільних занять, що дає можливість вчитися одне в одного; розвивати дослідницькі навички; формувати систему стосунків між учнями різних класів.

Учні Альони Іванівни неодноразові призери математичних конкурсів, олімпіад, турнірів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. За останні п’ять років учитель підготувала 85 призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики, учасників і призера IV етапу. Сім учнів успішно захистили свої науково-дослідницькі роботи під час ІІ етапу конкурсу-захисту. Троє з них стали переможцями цього етапу, а двоє – призерами ІІІ етапу конкурсу.

Альона Іванівна працює в школі, де 10 років тому зароджувався Всеукраїнський турнір юних математиків. Її учні сім років з десяти були членами команд-призерів цього турніру. Крім того, її учні – активні учасники Міжнародного математичного конкурсу „Кенгуру”, призери олімпіад, що проводить журнал „У світі математики” та провідні вищі навчальні заклади України. Найголовніше – це те, що вихованці Альони Іванівни цінують математику і ті знання, що одержали. Більшість її випускників пов’язали свою подальшу долю з математикою.

А. І. Азаренкова – керівник методичного об’єднання вчителів математики та інформатики школи, є наставником молодих учителів. Очолює обласну школу педагогічної майстерності „Робота з обдарованими дітьми“, учасник міської творчої групи з упровадження інноваційних технологій. Про свій досвід роботи розповідає під час міських та обласних семінарів учителів математики, на сторінках періодичних фахових видань. Випустила збірку „Олімпіадна математика”, є співавтором збірника задач до 10-річчя Міжнародного математичного конкурсу „Кенгуру” та збірника „Вибрані матеріали турнірів юних математиків України”, рекомендованих Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти АПН Міністерства освіти і науки України. Нею розроблені методичні рекомендації з проведення факультативних занять, програми курсів за вибором та програма з математики для учнів-слухачів МАН. У 2007 році А.І. Азаренкова стала переможцем обласного та фіналістом Всеукраїнського конкурсу „Вчитель року 2007”. Її педагогічний досвід роботи з обдарованими дітьми впроваджується обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Своєму успіху Альона Іванівна завдячує мамі – Шпетній Галині Іванівні, яка прищепила їй любов до математики; вчителю математики Кролевецької середньої школи № 1 – Лубенець Олександрі Олексіївні, яка напророкувала їй учительську долю; заслуженому вчителю України – Майбороді Ніні Іванівні, яка сприяла її становленню як педагога і фахівця, а також своїм учням. Секрет її майстерності полягає в умінні поєднувати інноваційне й традиційне, стимулювати активність школярів, органічно поєднувати колективні та індивідуальні форми роботи. У своїй діяльності педагог керується принципами: всі діти талановиті; свою обдарованість має право проявити кожен; розвивати та вдосконалювати здібності слід в системі; навчити може лише той, хто сам навчається.

Азаренкова Альона Іванівна – це творча особистість. Колеги, учні та батьки поважають її за професіоналізм, працьовитість, людяність. Щира, відповідальна, вболіває за школу, колег, вихованців, є справжнім лідером педагогічного колективу. Любити математику і передавати цю любов дітям – це її педагогічне кредо, а життєве кредо – завжди і в усьому залишатися Людиною. Працюючи вже не перший рік, Альона Іванівна зрозуміла, що сьогодні має більше запитань, ніж відповідей. Вони не дають заспокоїтися, припинити пошук нового, спонукають розвиватися та зростати професійно. Адже справжній учитель постійно вчиться разом зі своїми учнями, а часто – й у своїх учнів.

Фотогалерея

foto
Літня оздоровча кампанія для слухачів МАН
Всi фото more

Опитування

Чому ти займаєшся в Малій академії наук?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН