Лариса Володимирівна Тихенко
Повернутись
Лариса Володимирівна Тихенко народилася 13 березня 1961 року у місті Глухів Сумської області.
Л.В.Тихенко розпочала свою трудову діяльність у 1982 році у Землянській восьмирічній школі Глухівського району Сумської області, де зарекомендувала себе талановитим учителем, здібним організатором. З 1983 року працювала на виборчих посадах міського та обласного комітетів комсомолу. З 1994 року трудиться в системі позашкільної освіти. У 1997 році очолила Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. З 2003 по 2004 рік займала посаду начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації. У 2004 році повернулася на попередню посаду. Чітко усвідомлюючи те, що позашкільна освіта – це необхідний компонент повноцінної загальної освіти, Лариса Володимирівна спрямовує свою діяльність на реалізацію в області пріоритетних напрямів державної політики щодо створення належних умов для забезпечення права дітей і підлітків на здобуття якісної позашкільної освіти. Вона є ініціатором розробки обласної програми розвитку позашкільних навчальних закладів на період до 2008 року. Завдяки її зусиллям в області збережена мережа позашкільних навчальних закладів, проводиться робота по зміцненню їх матеріальної бази, удосконалення методичного забезпечення.
Лариса Володимирівна активно працює над питаннями формування позитивного іміджу позашкільних навчальних закладів області. З її ініціативи підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації, згідно з яким 2008 рік оголошено в області Роком позашкільної освіти.
Працюючи за сумісництвом викладачем кафедри теорії та методики виховання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, активно пропагує сучасні теоретико-методологічні основи розвитку позашкільної освіти, кращий досвід роботи педагогічних колективів позашкільних навчальних закладів. Л.В.Тихенко є автором 18 наукових статей, співавтором 3 навчально-методичних посібників з проблем розвитку творчих здібностей вихованців в умовах позашкільного навчального закладу, формування у дітей і підлітків навичок здорового способу життя.
Мудрий, досвідчений керівник спрямовує зусилля педагогічного колективу на розвиток усіх напрямів позашкільної освіти. Нині в обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю сформовано дієву структуру, що складається з десяти навчально-виховних відділів, методичної та психологічної служб, територіального відділення МАН України, 6 обласних профільних шкіл. У гуртках та інших творчих об’єднаннях позашкільну освіту здобувають понад 4500 школярів. За підсумками державної атестації педагогічний колектив закладу отримав високу оцінку Міністерства освіти і науки України, державних центрів позашкільної освіти. Його включено до переліку найбільших позашкільних навчальних закладів України, визнано переможцем Всеукраїнського рейтингу „Золота когорта України”.
З метою забезпечення принципу рівного доступу до здобуття освіти Лариса Володимирівна розробила освітній проект – пересувний позашкільний навчальний заклад. Завдяки його діяльності лише в 2007 році понад 5000 школярів сільських шкіл було залучено до гурткової роботи.
Лариса Володимирівна з 1995 року є віце-президентом Сумського територіального відділення Малої академії наук України.
Вона мобілізувала зусилля науковців вищих навчальних закладів області, педагогів-практиків на розроблення проблеми формування Малої академії наук як цілісної освітньої системи, спрямованої на розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді засобами пошуково-дослідницької діяльності. Під її керівництвом розробляються та апробуються нові навчальні програми розвиваючого спрямування відповідно до трьох рівнів організації дослідницької діяльності учнів, започатковано психологічний супровід навчального процесу у відділеннях Малої академії наук.
Велику увагу Л.В.Тихенко приділяє підвищенню фахового рівня педагогів-позашкільників. З цією метою створено обласний інформаційно-методичний банк, який нараховує понад 3000 методичних матеріалів; запроваджено конкурси професійної майстерності, авторських методичних матеріалів; ефективно діють обласні методичні об’єднання педагогів за усіма напрямами позашкільної освіти.
Лариса Володимирівна веде активну громадську роботу, очолює Сумську обласну благодійну організацію “Горлиця”, метою діяльності якої є соціальна підтримка дітей, жінок, сімей. Є заступником голови обласної громадської ради при обласній державній адміністрації.
За вагомий особистий внесок у справу виховання підростаючого покоління Лариса Володимирівна нагороджена почесними грамотами управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України, нагородним знаком “Відмінник освіти України” (2001р.), орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2005р.).
У колі родини: люблячих її чоловіка, Сергія Володимировича та сина Володимира, Лариса Володимирівна завжди знаходить підтримку та розуміння. Вона любить подорожувати, відпочинок на природі, спілкування з друзями. Її життєве кредо: „Хто, якщо не я?!”