Лариса Володимирівна Тихенко

Повернутись

Лариса Володимирівна Тихенко народилася 13 березня 1961 року у місті Глухів Сумської області.

Л.В.Тихенко розпочала свою трудову діяльність у 1982 році у Землянській восьмирічній школі Глухівського району Сумської області, де зарекомендувала себе талановитим учителем, здібним організатором. З 1983 року працювала на виборчих посадах міського та обласного комітетів комсомолу. З 1994 року трудиться в системі позашкільної освіти. У 1997 році очолила Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. З 2003 по 2004 рік займала посаду начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації. У 2004 році повернулася на попередню посаду. Чітко усвідомлюючи те, що позашкільна освіта – це необхідний компонент повноцінної загальної освіти, Лариса Володимирівна спрямовує свою діяльність на реалізацію в області пріоритетних напрямів державної політики щодо створення належних умов для забезпечення права дітей і підлітків на здобуття якісної позашкільної освіти. Вона є ініціатором розробки обласної програми розвитку позашкільних навчальних закладів на період до 2008 року. Завдяки її зусиллям в області збережена мережа позашкільних навчальних закладів, проводиться робота по зміцненню їх матеріальної бази, удосконалення методичного забезпечення.

Лариса Володимирівна активно працює над питаннями формування позитивного іміджу позашкільних навчальних закладів області. З її ініціативи підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації, згідно з яким 2008 рік оголошено в області Роком позашкільної освіти.

Працюючи за сумісництвом викладачем кафедри теорії та методики виховання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, активно пропагує сучасні теоретико-методологічні основи розвитку позашкільної освіти, кращий досвід роботи педагогічних колективів позашкільних навчальних закладів. Л.В.Тихенко є автором 18 наукових статей, співавтором 3 навчально-методичних посібників з проблем розвитку творчих здібностей вихованців в умовах позашкільного навчального закладу, формування у дітей і підлітків навичок здорового способу життя.

Мудрий, досвідчений керівник спрямовує зусилля педагогічного колективу на розвиток усіх напрямів позашкільної освіти. Нині в обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю сформовано дієву структуру, що складається з десяти навчально-виховних відділів, методичної та психологічної служб, територіального відділення МАН України, 6 обласних профільних шкіл. У гуртках та інших творчих об’єднаннях позашкільну освіту здобувають понад 4500 школярів. За підсумками державної атестації педагогічний колектив закладу отримав високу оцінку Міністерства освіти і науки України, державних центрів позашкільної освіти. Його включено до переліку найбільших позашкільних навчальних закладів України, визнано переможцем Всеукраїнського рейтингу „Золота когорта України”.

З метою забезпечення принципу рівного доступу до здобуття освіти Лариса Володимирівна розробила освітній проект – пересувний позашкільний навчальний заклад. Завдяки його діяльності лише в 2007 році понад 5000 школярів сільських шкіл було залучено до гурткової роботи.

Лариса Володимирівна з 1995 року є віце-президентом Сумського територіального відділення Малої академії наук України.

Вона мобілізувала зусилля науковців вищих навчальних закладів області, педагогів-практиків на розроблення проблеми формування Малої академії наук як цілісної освітньої системи, спрямованої на розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді засобами пошуково-дослідницької діяльності. Під її керівництвом розробляються та апробуються нові навчальні програми розвиваючого спрямування відповідно до трьох рівнів організації дослідницької діяльності учнів, започатковано психологічний супровід навчального процесу у відділеннях Малої академії наук.

Велику увагу Л.В.Тихенко приділяє підвищенню фахового рівня педагогів-позашкільників. З цією метою створено обласний інформаційно-методичний банк, який нараховує понад 3000 методичних матеріалів; запроваджено конкурси професійної майстерності, авторських методичних матеріалів; ефективно діють обласні методичні об’єднання педагогів за усіма напрямами позашкільної освіти.

Лариса Володимирівна веде активну громадську роботу, очолює Сумську обласну благодійну організацію “Горлиця”, метою діяльності якої є соціальна підтримка дітей, жінок, сімей. Є заступником голови обласної громадської ради при обласній державній адміністрації.

За вагомий особистий внесок у справу виховання підростаючого покоління Лариса Володимирівна нагороджена почесними грамотами управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України, нагородним знаком “Відмінник освіти України” (2001р.), орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2005р.).

У колі родини: люблячих її чоловіка, Сергія Володимировича та сина Володимира, Лариса Володимирівна завжди знаходить підтримку та розуміння. Вона любить подорожувати, відпочинок на природі, спілкування з друзями. Її життєве кредо: „Хто, якщо не я?!”

Фотогалерея

foto
Літня оздоровча кампанія для слухачів МАН
Всi фото more

Опитування

Чому ти займаєшся в Малій академії наук?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН