Віра Валентинівна Хорошун

Повернутись

Віра Валентинівна Хорошун народилася 14 квітня 1955 року в м. Охтирка Сумської області в сім’ї інженерів. Має доньку, яка продовжуючи сімейну традицію, що започаткувала прабабуся по батьковій лінії, стала вчителем.

У 1974 році закінчила гідрологічний факультет Харківського гідрометеорологічного технікуму за спеціальністю гідрологія суші, а у 1985 році – метеорологічний факультет Одеського гідрометеорологічного інституту. З 1976 по 1999 року знаходилася на військовій службі на посадах молодший метеоспеціаліст, авіаційний диспетчер, інженер метеорологічної служби.

З 1999 року Віра Валентинівна працює в Охтирському міському центрі дитячої та юнацької творчості керівником гуртка «Географічне краєзнавство», основною метою діяльності якого є розвиток творчої особистості учня, залучення його до пошуково-дослідницької діяльності з географічного краєзнавства.

Свою роботу керівник гуртка спрямовує на формування позитивної мотивації. Вона впевнена, що для того, щоб дитина виявила бажання поглиблено вивчати географію, працювати над науковим дослідженням, необхідно пробудити в їй бажання це робити.

З метою забезпечення системності у роботі з гуртківцями щодо розвитку їх здібностей, у 2001 році була розроблена комплексна навчально-виховна програма з географічного краєзнавства, розрахована на чотири роки навчання. Позитивним є те, що до програми, крім основного блоку з географії, включено блоки «Основи наукового дослідження», «Основи ораторської майстерності», які спрямовані на надання учням знань з проведення наукового дослідження та формування комунікативних і риторичних навичок.

Важливою формою роботи Віри Валентинівни є проведення щорічних експедицій, під час яких учні отримують навички пошукової роботи. Результати практичної роботи стають основою учнівських науково-дослідницьких робіт. Так, влітку 2007 року проведена експедиція «Екологічні проблеми річки Ворскли», в якій взяли участь 12 гуртківців. Результати експедиції використані при підготовці наукових робіт учнем 8 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Миколою Качмариком та ученицею 11 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Оленою Скафою.

Велике практичне значення має спостереження за погодою, від якої залежать задоволення потреб людини в їжі, житлі, одязі, її фізичне самопочуття.

Вісім років поспіль гуртківці на чолі з Вірою Валентинівною проводять регулярні спостереження за температурою повітря, кількістю опадів, напрямком вітру та явищами погоди. Результатом цих спостережень є науково-дослідницькі роботи Юлії Гливи та Євгена Яковенка.

Над темою свого дослідження «Аналіз висоти снігового покриву в центрі міста Охтирки» під керівництвом Хорошун В.В. Юля працювала чотири роки поспіль. Підсумком кропіткої праці стала її перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2007 році. Перед цим дівчина здобула ІІ місце у 2006 році, ІІІ—2005 році. У 2007 році вона ще й стала призером ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту.

Заслуговують на увагу результати роботи «Аналіз грозової діяльності в м. Охтирка» учня 10 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Яковенка Євгена. У 2008 році він став переможцем ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту в секції географії, у 2007 – призером ІІ етапу, зайнявши ІІ місце, у 2006 році отримав ІІІ місце.

За 2001-2011 роки Вірою Валентинівною було підготовлено 36 учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, які неодноразово ставали переможцями та призерами ІІ та ІІІ етапів конкурсу.

Її вихованці беруть участь у різноманітних всеукраїнських конкурсах, конференціях, конгресах. Так, у 2007р Скафа Олена та Галкіна Катерина отримали відзнаки за участь у Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста», який проходив у м. Києві. У 2010 році Харандюк Анастасія посіла І місце у Всеукраїнському колоквіумі «Космос. Людина. Духовність.»

Робота Олени Скафи «Вплив температури повітря на цвітіння плодових дерев» відзначена дипломом VI Міжнародного дитячого екологічного конгресу, в якому брали участь 150 дітей з усіх областей України.

Гурток Віри Валентинівни «Географічне краєзнавство» активно й ефективно працює за методикою міжнародної програми „GLOBE” і проводить дослідження, за результатами яких підготовлено екологічну карту міста Охтирки.

Гуртківці створили єдиний у місті метеорологічний майданчик для спостережень. Це дає можливість отримувати інформацію про стан атмосфери не лише для виконання завдань наукових досліджень школярів, але й забезпечувати необхідною інформацією відомчі служби міста. Проведені дослідження дають змогу створити науково-практичну базу для складання кліматичної характеристики міста Охтирки.

Віра Валентинівна не любить говорити про себе, про свої успіхи, хоча у роботі з дітьми досягла значних результатів. Вона вважає, що за людину повинні говорити її вчинки та кропітка робота. Впевнена, що не можна зупинятись на досягнутому, потрібно рухатись вперед. Рух – це життя. Таким є девіз Віри Валентинівни.

Фотогалерея

foto
Літня оздоровча кампанія для слухачів МАН
Всi фото more

Опитування

Чому ти займаєшся в Малій академії наук?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН